שריפות הפסולת הורגות אותנו – מגרו את התופעה עכשיו!

מיליון ישראלים נושמים מדי יום ביומו רעלים שמקורם בשריפות פיראטיות של פסולת משני עבריו של הקו הירוק. הפסולת שנשרפת מגוונת וכוללת גומי, חומרי הדברה, אסבסט, דלקים, ניילונים, פלסטיק, שאריות צבע ופגרי בעלי חיים. במהלך השריפות משתחררים לאוויר מגוון עצום של רעלים וחומרים מסרטנים.

תושבים רבים מדווחים על ריחות חריפים של שריפה ועל תסמינים רפואיים שונים: צריבות בעיניים, בחילות, קשיי נשימה וגירויים בעור. מחקרים מוכיחים כי הנזקים חמורים הרבה יותר: נזקים למערכת העצבים המרכזית, לריאות, לכבד ולכליות, פגיעה בהתפתחות עוברים ובפוריות, בעיות הורמונליות קשות, סרטן, נזקים למערכת החיסונית ועוד.

חינוך מלידה

כיום, ילדי ישראל בגילאי לידה עד 3 - נמצאים בסכנה אמיתית. 

רק 23% מהם נמצאים במסגרות באחריותו של משרד הרווחה ואילו כל היתר- נמצאים במסגרות שאינן מפוקחות.
"חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות" הוא חוק שיחייב כל מסגרת שבה נמצאים חמישה ילדים ומעלה בגילאי לידה עד 3.

מיפינו מעל 2,000 ארגונים ויוזמות ברחבי ישראל

בשנה החולפת מיפינו מעל 2,000 ארגונים ויוזמות ברחבי ישראל, ואנחנו צפויים להשיק בקרוב מפה אינטראקטיבית, מתעדכנת וייחודית, בשותפות עם אלכא, המכון למנהיגות וממשל בג'וינט ו'מנהיגות אזרחית'.  

הצלחנו לשבץ מעל 65 מורים למתמטיקה אנגלית ומדעים מהחברה הערבית בבתי ספר בחברה היהודית

בשנה החולפת הצלחנו לשבץ מעל 65 מורים למתמטיקה אנגלית ומדעים מהחברה הערבית בבתי ספר בחברה היהודית: מורים שילמדו בשנה הקרובה ויביאו בשורה לאלפי ילדים בישראל של הכרת האחר, גיוון, דמוקרטיה וסובלנות, תוך שותפות אמיתית. זוהי תוצאה של קמפיין משותף, יחד עם מכון מרחבים ומשרד החינוך , כמו גם הורים, מורים, תלמידים  - וכמובן התורמים הנדיבים. 

סייענו למאבקים של מאות עובדים בישראל בדרך להיקלט להעסקה ישירה

השנה סייענו למאבקים של מאות עובדים בישראל בדרך להיקלט להעסקה ישירה, וגם ניצחנו: קליטה מחודשת של עובדים מוחלשים באונ' חיפה ובתאגיד העיקרוני בחולון. כל אדם שחוזר להעסקה ישירה – חוזר גם לפרנסה שמכבדת אותו, שבה הוא כבר לא חלש, מפורד ומנוצל.

עמודים