תנו לנגן בשקט

אתמול חגגנו עוד הצלחה של מאבק שהיינו שותפים פעילים בו. שוב ראינו שכוח אזרחי מאוגד יכול לשרירות שלטונית, שוב הוכח ששינוי גדול עושים ביחד!
34 אולפני הקלטות הגישו תביעה נגד עיריית תל אביב, שגבתה מהם ארנונה גבוהה, בניגוד לפסקי דין של בית המשפט. יותר מ-100 בעלי אולפנים חתמו על מכתב באתר "אנו", מכתב שנשלח לראש העיר, רון חולדאי, לסגנו ולמנהלת אגף התרבות בעירייה. (מכיוון שהמאבק לא תם עוד לא מאוחר להצטרף ולשלוח: http://www.anu.org.il/group_messages/232.htm
פחות משבועיים מהשקת קמפיין המיילים החליטה העירייה לסגת (רטרואקטיבית!) והודיעה על כך לבית המשפט (תמונה מימין למטה) מנהל הארנונה טלפן למתי אליהו, שהחל את המהלך בשאלה מה דורשים המוחים. אנו יודעים שמאחורי הקלעים עוררו המכתבים תהודה ממשית בצמרת העירייה.
היום כבר יצאו הנחיות להמשך הטיפול לכלל בעלי האולפנים והחלה הקמת מסגרת משותפת של בעלי כ-15 מקצועות בתעשיית המוזיקה, לשמירת האינטרסים הציבוריים המשותפים של הענף.
אדם אחד שאכפת לו, זו התחלה טובה. 34 עותרים הם הוכחה ליכולת לשתף פעולה. 100 חותמי מכתב לראש העיר הם כוח. המאות שיקימו את איחוד תעשיית המוזיקה יהיו מהפכה של ממש בנוף התרבות בישראל.