"מדרסה" הוא האתר החינמי הראשון והיחיד ללימוד ערבית מדוברת בישראל. המיזם הוקם בקיץ 2014 על יד חמישה סטודנטים, מתוך מטרה לקרב בין יהודים וערבים בישראל. מראשית הדרך המיזם צבר פופולריות רבה, והפך אט אט לפלטפורמה מרכזית ומוכרת ללימוד ערבית מדוברת בכל הארץ. כבר כיום, על אף שפיתוח האתר נמצא בראשיתו, לומדים באתר מדרסה עשרות אלפי אנשים, וקהילת המשתמשים הולכת וגדלה מ די יום. לעמוד הפייסבוק של מדרסה מעל 18,000 עוקבים, וקבוצת התרגול בפייסבוק מונה כבר מעל 3,000 אנשים. בנוסף, מקיימים תלמידים מהקהילה מפגשי לימוד שבועיים ברחבי הארץ, ולאחרונה אף התקיימו מפגשים ניסיוניים של תרגול ושיח של הפרויקט עצמו, אליהם הגיעו מאות אנשים.

חזון: אנו במדרסה שואפים לראות חברה מתקשרת יותר, וכך גם טובה יותר, וזאת דרך למידת השפה הערבית המדוברת. אנו מאמינים שזהו צעד מרכזי וחשוב שהחברה הישראלית יכולה לעבור לקראת היכרות טובה יותר עם סביבתה, עם שכניה ועם עצמה.
מטרות: להקים פלטפורמה אינטרנטית פורצת דרך ללימוד ערבית מדוברת לקחת חלק ביצירת קהילת לומדי ערבית לקדם את מעמדה של השפה הערבית בישראל לאפשר לכל מי שמעוניין ללמוד ערבית מדוברת חינם
ירושלים
מספר ההתאגדות: 580616498
שם המנהל/ת: גילעד סוויט - מייסד ומנהל מקצועי
תאריך ההתאגדות: 27 באוקטובר 2015