הביורו - סטודיו שיתופי לאמנות וביורוקרטיה
בר-קיימא לתרבות, אמנות, מוסיקה ושלום

בר קיימא היא עמותה שמטפחת יוצרים ופרויקטים בתחום התרבות בירושלים, במטרה לאפשר סביבה מוגנת ותומכת להקמה והפעלה של פרויקטים קבוצתיים ורב-תחומיים משלב הרעיון ועד ליציאה לעצמאות. העמותה מספקת תשתית ביורוקרטית, משפטית, ארגונית ושיווקית, עם יעוץ וליווי לפרויקטים בתחום התרבות, וכן מפתחת כלי ארגון, ניהול וביטוי שיתופיים ואינטרנטיים.

מטרתנו הראשונית היא לאפשר חופש יצירה וביטוי על-ידי מזעור נזקי הביורוקרטיה על אמנים ופעילי-תרבות הפועלים במסגרת עמותת בר-קיימא, וכן ליצור מודלים חדשים וברי-קיימא לביטוי וארגון משותף תוך פיתוח שיתופי-פעולה המבוססים על שיתוף קהילה ותמיכת הקהל. העמותה פועלת כפלטפורמה ליוצרים, ומעודדת שימוש בטכנולוגיה, הומור ומיקור-המון לפיתוח יוזמות עצמאיות וחדשניות. באמצעות חיבור בין אמנים, מוסדות תרבות והקהל, אנו פועלים ליצור מגרש-משחקים תרבותי מגוון, תוך מתן מסגרת חופשית ועצמאית לכל אחד מהפרויקטים.
זה מאפשר לפרויקטים הפועלים בבר-קיימא להתמקד ביצירה של אמנות וחוויות המשקפות ויוצרות את התרבות העכשווית בירושלים.

בין הפרויקטים הפועלים בעמותה (2017):
- גלריה ברבור barbur.org
- רדיו מרכז העיר jlm.fm
- קולקטיב פנדורה pandoracollective.com
- המזקקה - mazkeka.com
- תזמורת הרחוב הירושלמית
- המפעל - hamiffal.com
- רעש רקורדס
- סטודיו פלמנקה - flamenca.co.il
- דוניא - בית ספר למוסיקה מזרחית
- סטארקטשרס starcatcher.co.il
- תיאטרון בתזוזה
- נעים במיוחד
- כתב העת עירובין
- אינטרו - מפגש מוזיקלי בין-תרבותי
- מצפן פנימי
- Las Piratas Piratas
- קבוצת מחול סיגל ארמוזה
- ועוד
בין הפרויקטים שהעמותה מפעילה (2017):
מסיבות בטחוניות - ריכוז והפצת מידע על אירועי תרבות בירושלים jerusalemite.org
בנקיימא- שותפות משאבים וגורל  bankayma.org
ביורו - סטודיו שיתופי לאמנות וביורוקרטיה bureau.ninja
 

חזון: בר קיימא היא עמותה שמטפחת יוצרים ופרויקטים בתחום התרבות בירושלים, במטרה לאפשר סביבה מוגנת ותומכת להקמה והפעלה של פרויקטים קבוצתיים ורב-תחומיים משלב הרעיון ועד ליציאה לעצמאות. העמותה מספקת תשתית ביורוקרטית, משפטית, ארגונית ושיווקית, עם יעוץ וליווי לפרויקטים בתחום התרבות, וכן מפתחת כלי ארגון, ניהול וביטוי שיתופיים ואינטרנטיים.
מטרות: מטרתנו הראשונית היא לאפשר חופש יצירה וביטוי על-ידי מזעור נזקי הביורוקרטיה על אמנים ופעילי-תרבות הפועלים במסגרת עמותת בר-קיימא, וכן ליצור מודלים חדשים וברי-קיימא לביטוי וארגון משותף תוך פיתוח שיתופי-פעולה המבוססים על שיתוף קהילה ותמיכת הקהל. העמותה פועלת כפלטפורמה ליוצרים, ומעודדת שימוש בטכנולוגיה, הומור ומיקור-המון לפיתוח יוזמות עצמאיות וחדשניות. באמצעות חיבור בין אמנים, מוסדות תרבות והקהל, אנו פועלים ליצור מגרש-משחקים תרבותי מגוון, תוך מתן מסגרת חופשית ועצמאית לכל אחד מהפרויקטים. זה מאפשר לפרויקטים הפועלים בבר-קיימא להתמקד ביצירה של אמנות וחוויות המשקפות ויוצרות את התרבות העכשווית בירושלים.
אריסטובולוס 4, ירושלים
מספר ההתאגדות: 580450898
שם המנהל/ת: נועם כוזר, מנכ"ל
תאריך ההתאגדות: פברואר 2006