גם בקרית גת המצב טעון שיפור
שישי, פברואר 19, 2016 - 07:21

ההליכה על המדרכות הפכה לסיוט

קיראו בקישור -  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4767292,00.html

איך הפכה ההליכה על מדרכות קרית גת לסיוט?

בדיקה שערכו חניכים של עמותת אור ירוק בקרית גת העלתה: המדרכות צרות מדי ונחסמות על ידי פחים, גזם, עצים ומכוניות

שי לוי 

פורסם: 

18.02.16, 07:41

 

שתף

זה זמן רב נשמעות יותר ויותר תלונות של הולכי רגל מקרית גת על כך שאינם מסוגלים ללכת בבטחה על המדרכות. האופניים, המכוניות החונות, הקורקינטים הממונעים, הגזם שנערם ופחי המחזוריות תופסים מקום חשוב ומצמצמים את שטח המדרכה, שנועד להולכי הרגל. בחוסר ברירה נאלצים הולכי הרגל לרדת מהמדרכה אל הכביש, לעתים תוך סיכון חייהם.

 

 

חניכי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק יצאו לבדוק את המדרכות בעיר וקבעו שישנם מפגעי בטיחות המסכנים את הולכי הרגל. חברי הקבוצה בדקו שני פרמטרים עיקריים: האם רוחב המדרכה הוא 130 ס"מ לפחות, על פי תקן התכנון של משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה, והאם ישנם חסמים על המדרכה המפריעים להליכה. בין החסמים שנבדקו: פחי זבל החוסמים את המדרכות, מכוניות חונות על המדרכה, עמודי חשמל המוצבים באמצע המדרכה ואינם מאפשרים מעבר לעגלות ולבעלי מוגבלויות ועצים גדולים, השתולים באמצע המדרכה וחוסמים אותה.

 

מדרכה בקרית גת - מצב טעון שיפור (צילום: באדיבות עמותת או ירוק)

 

הרחובות בהם נערכו הבדיקות: אדוריים, אתרי המקרא, דאון הירדן, עוזיהו. המדרכות נמצאו צרות ואינן עומדות בתקן. "הליכה על גבי המדרכה הפכה למשימה לא פשוטה", אמרו תושבים. "הורים עם עגלות, אנשים עם צרכים מיוחדים וקשישים מתקשים ללכת בבטיחות וצריכים לרדת אל הכביש הסואן