מאבק שכונת הארגזים
אין פינוי בלי פיצוי - מאבק תושבי שכונת הארגזים

הצטרפו לתמיכה!

די לפינוי ודיכוי 
תושבי שכונת הארגזים
לפני כ – 16 שנים פרסמו מנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב וחב' מבנה תעשיה מכרז לפינוי ובינוי בשכונת הארגזים, על פי המכרז, הזוכים היו צריכים לפנות את תושבי השכונה כנגד פיצוי הוגן ולבנות במקום כ 1500 יח"ד, עד 2006. במכרז זכו 2 חברות בבעלותם של היזמים ישעיהו חכשורי ואבי יוחנן (מנופי אבי) (להלן – "היזמים").

רובם המכריע של תושבי השכונה אשר נולדו, גדלו ומתגוררים במקום במשך 50 ו - 60 שנה,כלל לא ידעו על המכרז ולא היו שותפים לקריטריונים שנקבעו בו. רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב שלא רוצים להתעסק כלל עם התושבים מכרו, תרתי משמע, את התושבים יחד עם הקרקע, במחיר זול במיוחד, כל מתחם השכונה יחד עם התושבים נמכר במחיר מציאה של 1.250.000 ₪ (מיליון ומאתיים וחמישים אלף ₪). בפועל, הרשויות הפריטו את התושבים, הן נטשו אותם והשליכו אותם לציפורניהם החמדניות של יזמים פרטיים, עתירי ממון וקשרים שרק תאוות הכסף עומדת אל מול עיניהם. 
 

ממשלת ישראל מפקירה מאות משפחות מוחלשות!

מאז שהיזמים זכו במכרז הפכו חיי התושבים לסיוט מתמשך, התושבים חיים באי ודאות, והפכו ל "בני ערובה" ו"כלי משחק" והם אינם יודעים מה יעלה בגורלם. כך למשל, למרות שהמכרז היה אמור להסתיים בשנת 2006, רשות מקרקעי ישראל האריכה שוב ושוב את הסכמי הפיתוח, מעבר לתקופה הקצובה במכרז, בלמעלה מ - 9 שנים ! וידה עוד נטויה.

הארכות הסכמי הפיתוח מהווה פגיעה קשה ביותר בתושבי השכונה, גורמת להם לסבל מתמשך ולחיים באי ודאות. מספר תושבי השכונה אשר היו חלק מהסקר שצורף למכרז ואשר היו זכאים לקבל פיצוי בהתאם לתנאי המכרז, הלכו לעולמם בטרם זכו להגיע אל המנוחה והנחלה, עובדה אשר רק הגדילה את רווחי היזמים. 

לפני מספר שנים מכרו היזמים, בהסכמת רשות מקרקעי ישראל, את החלק הדרומי במתחם (כ 550 יחידות דיור ) לחברת אלעד ישראל שבבעלותו של יצחק תשובה, אף שתשובה לא השתתף כלל במכרז, הוא יהיה שותף מלא לפרויקט והאיש החזק בשכונת הארגזים. 

מדובר בשערורייה ציבורית שכן מדינת ישראל מפקירה מאות משפחות מהחלשות ביותר במדינה ובד בבד באה לקראת היזמים, בכך שלא רק שאינה כופה עליהן את תנאי המכרז, אלא חוזרת ומאריכה להן את המועדים (בכוונתה אף להגדיל להן את אחוזי הבנייה באלפי יחידות דיור נוספות ! ) ולמעשה נותנת להן "יד חופשית" לעשות כרצונן בשכונת הארגזים, והכל בשם המדינה ומכוחה. 
 

,
זוהי קריאת חירום במלחמה על הבית!!!

בימים אלה ממש, מתוכננת סלילת כביש ברוחב של 32 מטרים ובגובה של עד כ 2 מטרים! הכביש שיעבור מעל לבתי התושבים, יחצה את השכונה ויקבור רבים מתושבי השכונה מתחתיו לאור הייבוש וההזנחה השיטתית והמכוונת של רשויות המדינה ובמיוחד של עיריית תל אביב מדובר בסכנת נפשות. 
תושבי השכונה דורשים את התערבותן המיידית של רשויות המדינה ובראשן של עיריית תל אביב וקוראת להן אל תעמדו מנגד!

זוהי קריאת חירום במלחמה על הבית!
אנא שתפו את כולם.

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים:

שתפו -

שתפו -