מצילים את אשכול העבודה!

הצטרפו לתמיכה!

שלום לך,
ביום רביעי הקרוב תעלה בוועדת התכנון תכנית הבנייה באשכול העבודה.
התכנית לא מספקת גני ילדים חדשים, ומטרתה לפנות את אשכול הגנים הפועל כיום במבנה לשימור, ולהקים לילדים בניין חדש על שטח חצר האשכול.
בדרך זו, יקטן  השטח המוקצה לאשכול העבודה בחצי, בצפיפות שאין לה אח ורע בתל אביב. הילדים שגרים ממילא בסביבת מגורים צפופה לא יזכו יותר לשטח ירוק, וישתמשו רק במשטחים מקורים שימנעו מאור השמש להגיע לכיתות הגן שלהם. החצר המשותפת של האשכול, המשמשת הלב של הקהילה שלנו, תיהרס.
זה לא כורח המציאות.
בחודשיים האחרונים, מאז נמסר להורים על התכנית, הראנו שיש אינספור אלטרנטיבות וחלופות לבינוי המוצע, כולן עדיפות מבחינת איכות המבנה שבו ילמדו הילדים וכולן משמרות את החצר הנדירה של האשכול, לטובת הילדים ולטובת עשרות אלפי התושבים של לב העיר.
אנחנו מבקשים ממך שלא לתמוך בתכנית הרעה הזו. צריך לעשות הכל כדי לשמר את מעט השטח הפתוח שיש בעיר, ולהבין שהתכנית הזו תפגע באורח קשה בקהילה שלנו. התכנית הזו תפגע בדורות הבאים של התושבים שיגורו כאן.
אנחנו לא פנטזיונרים, אנחנו מבינים את הקושי להצביע נגד, בטח לאור הלחץ הפוליטי ולאור הרצון של המערכת העירונית לקדם את התכנית ולסמן לעצמה 'וי', אבל אנחנו מאמינים בך.
בתאריך 24.03 תוצג התכנית בפני משרד החינוך. כל מה שאנחנו מבקשים זה שלא תאשרו את התכנית כרגע, ותדחו את ההכרעה של וועדת התכנון בחודש. רק חודש אחד, זה הכל.
בזמן הזה תנחו את האדריכלים שמכינים את התכנית להציג בפני משרד החינוך את אחת מהאלטרנטיבות שהצענו, בואו לסיור באשכול כדי להבין את הבעייתיות של תכנית הבנייה, ותמצו את כל הדרכים כדי לבחון את הנושא לעומק, לפני שתקבלו החלטה.
אנחנו תושבות ותושבים שמאמינים בעיר הזו, רוצים לגדל בה את הילדים שלנו, ויודעים שגם לך אין שום רצון לפגוע בקהילה שלנו.
יש אלטרנטיבות. זה לא חייב להיות כך, הצביעו נגד תכנית הבנייה באשכול העבודה, ובעד בחינת הנושא מחדש בעוד חודש.
 

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: