מפסיקים את ההתעמרות במבקשי המקלט!

הצטרפו לתמיכה!

רחוק מהעין, בלב שטח מסחרי בבני ברק, במתחם מגודר מוצבת לשכת ההגירה והאוכלוסין. למעלה מ- 35,000 מבקשי מקלט מכל רחבי ישראל נדרשים להגיע אל הלשכה הזו כל חודשיים - שלושה רק כדי להאריך את אשרת השהייה שלהם בישראל. הם חייבים, משום שבלי אשרת שהייה בתוקף הם לא יוכלו לעבוד, להתפרנס ולתמוך במשפחותיהם ובילדיהם הקטנים. 

כולנו שולחים מיילים לודורשות ודורשים – פיתחו עכשיו את 24 הלשכות ברחבי הארץ. די להתעללות במבקשי המקלט! 
שולחים מיילים לשר הפנים אריה דרעי, שלמה מור יוסף מנכ"ל רשות ההגירה והאוכלוסין ויוסף אדלשטיין- ראש מנהל אכיפה וזרים ברשות האוכלוסין וההגירה.

**מומלץ לפתוח מטלפון או מטאבלט כדי לשלוח את המיילים בקלות**

לחצ/י על הכפתור לפתיחת המייל שלך עם נוסח מוצע למקבלי ההחלטות. "אנו" תעדכן אותך על ההתפתחויות בקמפיין זה ובקמפיינים דומים.
,

35,000  איש בפתחה של לשכה אחת ויחידה.

עד יוני 2017 פעלו בארץ 24 לשכות, אולם הן נסגרו כולן והלשכה בבני ברק הפכה להיות היחידה שמטפלת בחידוש אשרות השהייה של מבקשי המקלט בישראל (למעט הלשכה באילת המיועדת לדיירי אילת בלבד). זה אומר אלפי מבקשי מקלט, נשים, קשישים, הורים על ילדיהם, שנאלצים להגיע מכל קצווי הארץ לשם החידוש (שהיה אפשר למשל לבצעו ברשת) ולעמוד שעות ארוכות בתורים האינסופיים, בגשם, בקור, בשרב.

סגירת 24 הלשכות הפעילות של רשות האוכלוסין וההגירה והותרת מתקן בודד במרכז הארץ לטיפול בקהילה המונה עשרות אלפי אנשים - כ-35,000 איש! היא חלק מההתעמרות הממושכת של המדינה במבקשי המקלט. מדיניות בירוקרטית שמטרתה להפוך את חייהם לקשים מנשוא. כדי לתפוס מקום בתור מול הלשכה בבני ברק, מבקשי המקלט נאלצים להגיע לרוב לילה ולפעמים שניים מראש, הם מפסידים ימי עבודה, וחלקם נאלץ להביא עימם את הילדים הקטנים שמבלים שעות על גבי שעות במשטח האפר, ללא צל או אפילו מתקן שתייה. 

לא שעות פעילות הלשכה ולא מספר הפקידים המועסקים בה מותאמים לעמוד בנטל הטיפול בעשרות אלפי מבקשי המקלט. הלשכה קורסת ואינה מצליחה לספק מענה הולם לכל הפונים שאחרי שחיכו שעות בתור החיצוני מוכנסים פנימה לעוד שעות של המתנה מול הפקידים. 

כולנו שולחים מיילים ודורשות ודורשים – פיתחו עכשיו את 24 הלשכות ברחבי הארץ. די להתעללות במבקשי המקלט! 

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: