די לניצול המורים של הילדים החולים

הצטרפו לתמיכה!

מאות עובדי ומורי הקבלן בתכנית "שלבים" מלמדים ילדים חולים אשר מצבם הרפואי לא מאפשר להם לצאת מביתם, מגיל גן חובה ועד כיתה י"ב.
העובדים בתכנית מועסקים על ידי חברת הקבלן "קדימה מדע" ולא על ידי משרד החינוך. העובדים סובלים מתנאים נחותים לעומת עמיתיהם במערכת החינוך: הם מועסקים בשעות "אפקטיביות", אינם זכאים למשכורת במהלך חופשות, אינם יודעים מתי תחל שנת הלימודים (אם בכלל) והיקף עבודתם אינו קבוע.
בימים אלה עובדות ועובדי התכנית נאבקים על הפסקת הפגיעה בהם ובילדים. 
תמכו בעובדים ושלחו עכשיו מייל להנהלת החברה הקבלנית ומשרד החינוך!
 

37.50%

75 כבר חתמו. עזרו לנו להגיע ל- 200!

לחצ/י על הכפתור לפתיחת המייל שלך עם נוסח מוצע למנכ"ל חברת הקבלן ומנכ"ל משרד החינוך. מומלץ לשנות את הכותרת לניסוח אישי שלך. אנו תעדכן אותך על המשך הקמפיין ועל קמפיינים דומים.
,
העתיקו והדביקו את ההודעה ושלחו
בנוסף לחתימה מעלה, כדאי גם להעתיק את כתובות המייל וההודעה מטה, ולשלוח אל מנכ"ל חברת הקבלן ומנכ"ל משרד החינוך:

נמענים:

[email protected],[email protected],[email protected],
[email protected],[email protected]

נושא: די לגרירת הרגליים - פתרו את המשבר והפסיקו את ההעסקה הפוגענית בתכנית שלבים! 

נוסח ההודעה:
לכבוד: 
מר אבי גנון ומר אבי זיו, הנהלת "קדימה מדע". 
מר שמואל אבואב וגב' רחל אברמזון, משרד החינוך.
 
אני פונה אליכם, הנהלת "קדימה מדע" והגורמים הממונים במשרד החינוך, בבקשה לפתור את המשבר בתכנית "שלבים". נהלו מו"מ הוגן עם העובדים, ענו לדרישותיהם הצודקות והבסיסיות והפסיקו את המשך גיוסי כוח האדם והקיצוץ בשעות ההוראה ושכר עובדי התכנית.
 
הזדעזעתי לשמוע ש"קדימה מדע", בשם משרד החינוך, נוהגת כאחרונת חברות הקבלן ומעסיקה את עובדיה כמורים סוג ב' - בתנאים ירודים, ללא ביטחון תעסוקתי בסיסי, בשעות "אפקטיביות" ומבלי שכר בחופשות. בנוסף, בחודשים האחרונים "קדימה מדע" רק מעמיקה את הפגיעה בעובדים באמצעות גיוסי כוח אדם המוניים, המקצצים באופן משמעותי בשכר ובאחוזי המשרה של כל עובד.
 
התאכזבתי לגלות שהתנהלות "קדימה מדע" פוגעת קשות בשירות החינוכי שמקבלים התלמידים החולים. אופן ההעסקה פוגע במקצוע ההוראה ובמעמד המורה. חוסר היציבות התעסוקתית מקשה על יצירת מחויבות בין המורה לתלמיד. העבודה הארעית אינה מאפשרת תהליך חינוכי ראוי. אף הורה אינו יכול להסכים לכך שאת הילד שלו ילמד מורה שאינו מצליח להתפרנס בכבוד. 
 
איננו יכולים להשלים עם המצב בתכנית "שלבים", חלק חשוב במערכת החינוך הציבורי של כולנו. אנחנו קוראים לכם, מנהלי "קדימה מדע", ולמשרד החינוך להפסיק את הפגיעה בעובדים ולהסכים למתווה שייתן מענה לדרישות העובדים. 
 
אנו חשים בושה כאשר אנו יודעים כי האנשים העובדים עבור חינוך ילדים חולים, הזקוקים לליווי חם ומקצועי, אינם זוכים לתנאי העסקה הוגנים ואף לא לאוזן קשבת מההנהלה. קיימו מערכת חינוך צודקת והוגנת, כפי שהיא אמורה להיות. נמשיך לתמוך ולהזדהות עם מאבק העובדות והעובדים עד שיגיעו להסכם שיעגן את זכויותיהם.

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: