Abstract
אל תסכנו נוער בסיכון!

הצטרפו לתמיכה!

שלחו מכתב עכשיו לשר כץ! (גללו למטה)
מאות נערים ונערות בסיכון ברחבי הארץ בסכנת פגיעה בעקבות מכרז שהעביר את ניהול מעונות חסות הנוער לידיים של חברות לכוונות רווח. החברות לא מבטיחות לקלוט למעלה מ250 עובדים ועובדות ותיקים ומסורים ולשמור על תנאי העסקתם שהושגו בעמל רב לאורך שנים. פגיעה בעובדים תביא לפגיעה קשה בנערים שכן הטיפול בהם מבוסס על יחסים שנבנו לאורך זמן ובזכות הניסיון שנצבר והקשר שנוצר. משרד הרווחה אף איים לשלוח את הנערים לכלא בעקבות איומי השביתה של העובדים, שכל רצונם לשמור על פרנסתם.
אנחנו צריכים כל אחד ואחת מכם- שלחו עכשיו מכתב לשר כץ!

88.20%

441 כבר חתמו. עזרו לנו להגיע ל- 500!

לחצ/י על הכפתור לפתיחת המייל שלך עם נוסח מוצע לשר הרווחה. מומלץ לשנות את הכותרת לניסוח אישי שלך. אנו תעדכן אותך על המשך הקמפיין ועל קמפיינים דומים.
,
העתיקו והדביקו את ההודעה ושלחו

בנוסף לחתימה מעלה, כדאי גם להעתיק את כתובות המייל וההודעה מטה, ולשלוח אל שר הרווחה:

נמענים:

[email protected],[email protected],[email protected]

 

נושא: אל תסכן נוער בסיכון - עצור את הפיטורים עכשיו!

נוסח ההודעה:

כבוד השר כץ שלום,

אני פונה אליך בבקשה דחופה לעצור את הפיטורים  ההמוניים של למעלה מ-250 עובדים ועובדות, פגיעה בתנאי העבודה של מי שיקלטו מחדש ושבירת האיגוד הקיים במעונות חסות הנוער, מעונות שמהווים מוצא אחרון לנערות ונערים שנפלטו מכל המסגרות.

העובדים במעונות החסות נלחמו כדי להבטיח לעצמם ולחבריהם פרנסה הגונה, שתאפשר להם להמשיך ולדאוג לשלומם ולרווחתם של אותם נערות ונערים  עליהם הם אמונים. את הישגיהם הם אף עיגנו בהסכמים קיבוציים, האחרון שבהם נחתם אך לפני כשנה. אתה עצמך פעלת לקיומם של הסכמים אלה – הראשון כיו"ר וועדת עבודה ורווחה, והשני כשר הרווחה.

לאחרונה קיים המשרד שבאחריותך מכרז והעביר את ניהול מרבית המעונות מעמותת ענב ל-2 זכייניות למטרות רווח, כשהמרכזית ביניהן היא חברת 'דנאל',  מבלי לדרוש שהחברות יקלטו לעבודה את העובדים הקיימים או אפילו חלק מהם, ומבלי לדרוש שהחברות יכבדו את התנאים שהעובדים נלחמו עליהם בעמל רב. הזכייניות אינן מסתירות את העובדה כי הן לא מתכוונות לקלוט את כל העובדים הקיימים לעבודה או להעסיקם בתנאים דומים, וכבר עכשיו מפרסמות מודעות דרושים במטרה להעסיק עובדים חדשים. 

מפתיע ומאכזב לגלות שדווקא אתה, אדם שלאורך כל הקריירה הציבורית שלו חרט על דגלו את העבודה המאורגנת ואת חיזוק השכבות החלשות מקדם רמיסה של הערכים אלו בדיוק. אתה, שלאחרונה הצהרת כי המשרד בראשותך יפעל להלאמת השירות, נותן יד למהלך בכיוון הפוך, קיצוני ומסוכן.

אל תאפשר פגיעה שכזאת בעובדים מסורים ומנוסים! אל תאפשר פגיעה בנערות ובנערים!

הנטישה של אותם אנשי צוות, שנמצאים שם יום יום כדי לבנות מחדש את האמון של הנערים והנערות בעולם, תהיה לא פחות מקטסטרופלית לתהליך השיקום שלהם, ותפגע אנושות בשירות שהמשרד שלך מחויב לתת.

חשוב להדגיש - הפגיעה אינה רק בעובדי חסות הנוער. רבים משירותי משרד הרווחה והמשרדים החברתיים מתבצעים בדרך זו של מכרז. אל תאפשר את הפיכת שיטת המכרזים לדרך הקלה לשבירת התאגדויות עובדים. אל תיתן יד להעמקת ההפרטה, לסטנדרט המחפיר של תנאי עבודה בתחום החברתי ולהחלשת השירותים הציבוריים.

השר כץ, איננו סומכים על חברה למטרות רווח שתראה לנגד עיניה את טובת העובדים או את טובת הנערים. זהו תפקידך. אנא התערב כדי לחייב את החברה לקלוט את כל העובדים, להכיר בוועד שהם בחרו ולכבד את התנאים עליהם הסכימו זה מכבר.     

 

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: