עוצרים את התרגיל המלוכלך של אי.די.בי

הצטרפו לתמיכה!

קונצרן אי.די.בי בראשותו של הטייקון אדוארדו אלשטיין ובהובלתה של יועצת רוה"מ לשעבר, הולך לממן עסקה פיקטיבית לעקיפת חוק הריכוזיות מכספי הפנסיה של כולנו. 
בואו נראה שהציבור לא פראייר ולא שותק יותר כאשר פוגעים בו, עיזרו לנו לעצור את התרגיל המלוכלך הזה!

ההודעה שתישלח
ההודעה שתשלח ממך למקבלי ההחלטות. מומלץ לשנות את ההודעה כדי שתהיה אישית יותר
כך מסכנים את כספי הפנסיה שלנו, ומשתמשים בקשרי הון שלטון...

חוק הריכוזיות, שחוקק ב-2013, קבע באופן חד משמעי שיש לפרק את הפירמידות: מבנה כלכלי של חברות, המאפשר לבעל הון שמביא מעט מאוד כסף מהבית ומחזיק בחלק קטן בלבד של אחוזים בחברה, לשלוט על ה-מ-ו-ן כסף של הציבור ולעשות בו כרצונו.
למרות שהיו להם ארבע שנים תמימות להיערך, הודיעה לאחרונה אי.די.בי, שהיא כמובן פירמידה הנשלטת על ידי אדוארדו אלשטיין, כי היא בעצם לא יכולה לעמוד בחוק. כדי לא לספוג את הסנקציה שקובע החוק, עשתה תרגיל מלוכלך, המנצל ניסוח לא חד משמעי של סעיף בחוק, למרות שהוא מנוגד לחלוטין לתכלית החוק ומהותו.
למרות ששורה של אנשי מקצוע זיהו את הספין וקבעו כי יש לעצור אותו באמצעות תיקון הפירצה בחוק, החליטה שרת המשפטים להיענות ליו"ר רשות ניירות הערך, שביקש לאפשר זאת.
עסקה זו, שבה נמכרת דסק"ש לחברה פרטית בשליטת מר אלשטיין מבלי שזה האחרון משקיע בה מכספו באופן ישיר, ממומנת רובה ככולה בכספי הציבור תוך סיכונו בהווה ובעתיד.
זו עסקה ששמה ללעג את חוק הריכוזיות ואת הציבור. העסקה משמרת בפועל את מבנה הפירמידה בשליטת מר אלשטיין, הפוגע בחברות היצרניות במשק .

איך מעבירים עסקה כזו שפוגעת בציבור? כאן נכנסים קשרי הון שלטון. בקונצרן אי די בי עובדים בכירים לשעבר בשירות הציבורי, שיש להם את הידע - ובעיקר את הקשרים והחברויות עם ראש הממשלה, השרים וחברי הכנסת. הקשרים עם השלטון מתרגמים למשכורת שמנה, תמורת פעולה נגד האינטרסים של הציבור הרחב.

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: