משה כחלון
כחלון תבחר: שחיתות או עיתונות

הצטרפו לתמיכה!

הניסיונות להדיח את ראשי תאגיד השידור הציבורי, למנות אנשים מטעם ולהשתלט על הקופה הציבורית, הם ניסיונות מושחתים - ומי שחייב לעצור אותם הוא שר האוצר, משה כחלון. פעלו איתנו עכשיו כדי לעזור.

תאגיד השידור הציבורי שיתחיל לשדר בסוף אפריל ממומן בכ-700 מיליון ש"ח מהכיס שלנו - הציבור. זה כסף ממסים ששייך לכל אחד ואחת מאיתנו. החוק קבע מנגנון בראשות שופט בדימוס וועדת איתור כדי למנוע השתלטות פוליטית על השידורים. בשבוע האחרון המדינה נמצאת במערבולת בגלל ניסיונות ראש הממשלה, תוך איומים ללכת לבחירות, להדיח את ראשי התאגיד ולהשתלט עליו עם אנשים מטעמו. המסים והכסף שלנו לא נועדו כדי לתת לממשלה ערוצי תעמולה. מגיעה לנו תקשורת חופשית, ומגיעה לנו עיתונות אמיתית.

רקע

תאגיד השידור הציבורי אמור להתחיל לפעול ב-30.4.2017. מאז תחילת תהליך הקמתו, אנו שומעים בחדשות השכם וערב על פיטורים, קשיים ואיומים לפירוק הקואליציה ויציאה לבחירות שעלותם מסתכמת בכ-2.5 מיליארד שקל. http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3709895,00.html
על הקמת התאגיד החליטה הממשלה הקודמת, והושקעו בו עד כה 350 מליון ₪ מתקציב המדינה. לאחר שהתאגיד כבר קם ונמצא רגע לפני תחילת השידורים, מנסה ראש הממשלה למנוע את פתיחתו ובמקומו להשאיר את רשות השידור על כנה.

,
בלי תקשורת עצמאית אין דמוקרטיה

הממשלה כבר הצליחה להטיל מורא ולזעזע את בטחונו התעסוקתי של ציבור עיתונאים גדול, הן ברשות השידור והן בתאגיד החדש. העובדים בערוצי השידור המסחריים נחשפו אף הם לכוחנות ולמתקפות מילוליות בוטות נגד עיתונאים. המצב הזה לא יכול להימשך. בלי תקשורת חזקה ועצמאית שיכולה לבקר את השלטון, לעשות תחקירים, לשדר בלי פחד - אין דמוקרטיה. כל אחד ואחת מאיתנו חייב לקום ולפעול נגד ניסיונות ההשתקה וההסתה מול העיתונות.

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: