7551848834
מתנגדים למחטף מבנה הציבור בתל אביב

הצטרפו לתמיכה!

תושבי תל אביב מודאגים מכך שפריסת תחנות המשטרה בעיר נקבעת לפי צרכים של יזם פרטי, ושכל מטרתה היא מחטף של מבנה ציבורי והפיכתו לבית מלון: 
בקרוב מאוד תועבר משטרת דיזנגוף לצומת הרחובות יהודה הלוי ולינקולן (שכונת קריית ספר), בסמוך לשתי תחנות קיימות - במסגר ובסלמה. 
הסיבה למעבר מצפון העיר לשכונת קריית ספר היא רצון של בעלי המבנה בדיזנגוף לבנות במקומה בית מלון,  ולכן היא מועברת למבנה אחר ששייך לאותו היזם, ברחוב יהודה הלוי, שגם שם הוא מתכנן להקים בית מלון נוסף בעתיד הקרוב. 
כתוצאה מכך שהאזור אליו תעבור המשטרה ביהודה הלוי נצור תחבורתית בגלל עבודות הרכבת הקלה, וכתוצאה מכך שאין עוד תחנת משטרה מצפון לרחוב שנקין (פרט לרמת החייל), מאות אלפי תושבי מרכז וצפון העיר יישארו ללא נוכחות משטרתית אפקטיבית בשלב הראשון. לאחר מכן, שרטוטי הבניין מלמדים שהכוונה היא להפוך אותו לבית מלון, אולי בהנחה שהמשטרה תתייאש ותעזוב. 
בשבועות הקרובים תתבקש עיריית תל אביב להכריע סופית בגורל הבקשה לשנות את מיקום תחנות המשטרה. 
כלל חברי המועצה קיבלו בחודשים מידע מפורט על הכשלים שבתכנית ועל היותה מנוגדת לייעוד המקורי של המבנה.
כיתבו לחברי המועצה שלא יאשרו את התוכנית, כיוון שמדובר בבניין שיועד לחינוך, בריאות ושירותים קהילתיים, בדיוק הדברים החסרים בשכונת קריית ספר, ומשום שבהחלטתם הם מסכנים את ביטחון כלל תושבי העיר.  מעבר לכך, נעשה כאן מעשה שיקל על הפיכת מבנה ציבור לבית מלון. 

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים: