שתפו -

אנו קמה כדי לחזק ולחבר את קהילת הפעילים לצדק חברתי בישראל. אנחנו רוצים שלכל ישראלי וישראלית תהיה אמונה ויכולת ליצור שינוי אמיתי. אנחנו נותנים ייעוץ, הכוונה וכלים לפעילים ופעילות חברתיים, וגם מובילים קמפיינים יחד עם פורומים וקואליציות רחבות של עשרות ארגונים בתחומי כלכלה-חברה, סביבה ודמוקרטיה. יותר מ-160,000 איש כבר פעלו איתנו בשנים האחרונות, וכל אחד ואחת שמצטרפים - מגדילים את היכולת של כולנו לעשות שינוי. רוצה להצטרף?

צרו לעצמכם עמוד מאבק / עצומה

האתר שלנו מאפשר לכל אחד ואחת ליצור לעצמו מיני-אתר בחינם, ולהשתמש בכלים דיגיטליים שונים המאפשרים לחשוף את הקמפיין לקהל רחב, להתחבר לפעילים חברתיים אחרים, לייצר שיח ולהפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות. כנסו למדריך לעשיית שינוי כדי ללמוד יותר, או צרו לעצמכם אתר כבר עכשיו. צפו בסרטון כדי לראות איך משתמשים בקמפיין מיילים, היכנסו למפת היוזמות כדי לגלות יוזמות אחרות שעוסקות בתחום שלכם, וצרו איתנו קשר כדי להשתמש במודעות גוגל. 

איך פועלים בקואליציות

כדי להצליח לעשות שינוי, לא פעם מול גורמים חזקים ואינטרסים שמנוגדים לאינטרס הציבורי, צריך לגייס את כל הכוחות ולפעול יחד - זה אחד מעקרונות הבסיס של אנו. בכל קמפיין שלנו אנחנו מחפשים את כל הארגונים והשחקנים בזירה, ויוצרים יחד מעגל רחב, שבו כל אחד נותן מהיכולות הייחודיות שלו. העבודה המשותפת מחזקת את העבודה וגם את כל אחד מהגופים, ומסמנת למקבלי ההחלטות שהחברה האזרחית מאוחדת ומצפה מהם לפעול יחד בכיוון הנכון. מטה תמצאו את  הקואליציות והקמפיינים המשותפים שאנחנו מובילים.

אנשי הים התיכון

חינוך מלידה

למשפחות בישראל אין מסגרת חינוכית, מפוקחת,איכותית ובת השגה לילדיהם בגילאי לידה עד 3. המחסור החמור מוביל לכך שהמשפחות נאלצות לפנות למסגרות פרטיות, שאינן מפוקחות ובמחיר מופקע (של יותר ממחצית מחיר השכר הממוצע במשק), מסגרות אשר אינן מחויבות לסטנדרטים הנדרשים להתפתחותם התקינה של הפעוטות. זאת למרות המחקרים העדכניים המוכיחים את חשיבות ההשקעה בגילאים אלו, המהווה "חלון הלמידה" של ההתפתחות התקינה של המוח ובעלות השפעה מכרעת על המשך חייו של הפעוט. הקואליציה לחינוך מלידה קמה בעקבות הצרכים שעלו מן השטח ומאגדת עשרות גורמים, בתוכם מפעילי מסגרות, הורים, אנשי צוות (כמדריכות חינוכיות, מנהלות מעון ומטפלות) ואנשי סגל אקדמי. בנוסף, ארגונים מהותיים כ"מועצה לשלום הילד", ארגון "בטרם" ו"העמותה למען הגיל הרך", ובשותפות עם קרן ברנרד ון- ליר. בשנתיים האחרונות פעלנו לקידום חוק הפיקוח על המעונות וחוק להקמת מועצה לגיל הרך, בדומה למל"ג.

Protest on June 18

אחות, שתיים שלוש: פורום נשים אקטיביסטיות

מנצחות ביחד: בשנה האחרונה התגבש פורום שהוא בית ומסגרת תומכת לפעילות חברתיות מכל התחומים, יחד עם אקטיביסטיות מדהימות שמובילות שינויים ברחבי ישראל. הפורום קם כדי לתת כלים, לעזור ביצירת שיתופי פעולה, לתמוך בפרויקטים קיימים ולעזור ביצירת חדשים. מעל למאה נשים המובילות יוזמות חברתיות נענו לקול - קוראת שיצא לתמיכה במיזמים בהובלת נשים.
רוצות להצטרף? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

הקואליציה להעסקה ישירה


 השנה, בעקבות הפעילות הנחושה של הקואליציה להעסקה ישירה יחד עם שותפות ושותפים לדרך,  נקלטו מעל 6,000 עובדי קבלן להעסקה ישירה במאות ארגונים ומוסדות; חמש קבוצות מנהיגות של עובדי קבלן הובילו מאבקים באוניברסיטאות ובקניוני עזריאלי והיד עוד נטוייה.
השיח משתנה והבחירות המקומיות הולכות להיות רגע מכריע. עשרות אלפי עובדי קבלן מועסקים ברשויות המקומיות: בהוראה, במתן שירותים, באבטחה, בניקיון ועוד. בואו לעזור לנו ולדאוג שהמועמדים יתחרו ביניהם מי מדבר על העסקה ישירה ומי מתחייב לעשות שינוי. רוצים לעזור ולפעול ברמה המקומית שלכם? כנסו ומלאו את הטופס.

אנשי הים התיכון - מקימים שמורות טבע ימיות בישראל!

הדולפינים, הצבים, סוסוני הים, האלמוגים – הים התיכון שלנו נמצא בסכנה. קידוחים, צינורות, זיהום, ליכלוך, דיג המוני ומופרז – כל אלו מכחידים מינים ומשבשים את המערכת האקולוגית באופן שעלול להיות בלתי הפיך ומסוכן. בשנה האחרונה התאגדנו יחד, כמה מארגוני הסביבה המובילים בישראל – החברה להגנת הטבע, צלול, אקואושן, מחמל"י ואנו תוך ליווי של רשות הטבע והגנים, כדי לקדם את אחד הפתרונות החשובים ביותר לים של כולנו. ביום שישי הקרוב אנחנו משיקים רשת פעילים חדשה – "אנשי הים התיכון" באירועי חוף בארבעה מוקדים, כדי לדחוף את הממשלה להכריז על שמורות טבע נרחבות בים התיכון. בסוף החודש יערך דיון חשוב במנהל התכנון, ואנחנו צריכים אתכם איתנו: בואו לאירועים, הצטרפו לרשת, ועזרו לנו להפיץ את הדרישה לשמורות ימיות!

שילוב מורות ומורים ערבים בבתי ספר בחברה היהודית

יחד עם משרד החינוך ומכון מרחבים אנו מקדמים שילוב מורות ומורים ערבים מצטיינים בבתי ספר במגזר היהודי במקצועות אנגלית, מתמטיקה ומדעים. תכנית מרחבים מביאה לשילוב מורים מצויינים בבתי הספר, רבגוניות בסגל ההוראה המביאה לחינוך אמיתי להכרת האחר, ליווי צמוד למורה ולמנהל בית הספר ע"י צוות מרחבים ומשרד החינוך, שביעות רצון גבוהה בקרב בתי הספר המשתתפים בתכנית ואחוזי נשירה נמוכים בהשוואה לאוכלוסיית המורים החדשים הכללית

שקיפות - גם ברשויות המקומיות

קואליציית השקיפות שהוקמה השנה, וחברים בה 16 ארגונים, פועלת מול משרד הפנים ומול הרשויות המקומיות במטרה לקדם שקיפות בשלטון המקומי.
השנה פועלת הקואליציה בנושא הנגשת תקציבי הרשויות וההתקשרויות שלהן לציבור.
הרשויות קיבלו מהקואליציה מכתב ובו בקשה לפרסם את התקציבים וההתקשרויות ובימים אלה תפעל הקואליציה מול כ- 60 רשויות באמצעות חוק חופש המידע.
רוצים להצטרף? כתבו אל חני

מקומיות 2018: הגיע הזמן לרשימה שווה

מתוך 256 רשויות, בישראל 2018, רק 6 נשים (פחות מ-3%) עומדות בראש רשות מקומית. וכשאחוז הנשים בהנהגה נמוך, זה משליך על השירותים ברמה המקומית, על התקשורת, על התרבות ועל כל מרכיב בחיים שלנו. יחד עם כ"ן - עמותת כח נשים וארגונים נוספים, התחלנו לפעול השנה כדי לעודד הצבעה לרשימות שוות - כאלו הכוללות נשים וגברים במתכונת של ריצ'רץ'. הקמפיין רק בתחילתו - ואנחנו צריכות וצריכים כל אחד ואחת. הצטרפו לקמפיין כאן!

להפוך את התקשורת לישראלית יותר

אופרה ויינפרי סיפרה בטקס גלובוס הזהב איך בתור ילדה, הפעם הראשונה שראתה גבר שחור מקבל פרס בטלוויזיה שינתה את חייה. בישראל 2018, הטלוויזיה עדיין לא משקפת את החברה הישראלית על גווניה השונים. יחד עם תא העיתונאיות, ארגון סיכוי ו CIC, חידשנו והקמנו בשנה החולפת מאגרי מומחים ומומחיות עבור הטלוויזיה והעיתונות, שיהפכו את המסך של כולנו למגוון יותר. הכנסו והכירו את lista, a-list, . idealist מכירים מישהי או מישהו ממש מוכשרים ומתאימים לרשימה ? כתבו אל יהודה

A-List

אנשי הים התיכון

LISTA

Idealist

Toplist

A-List

A-list הוא מאגר מקוון של מומחים ומומחיות ערבים המיועד לכלי התקשורת בישראל, במטרה להתגבר על חלק מהחסמים האובייקטיבים העומדים בפני ייצוג החברה הערבית בתקשורת העברית. המאגר כולל מיפוי מתעדכן ודינמי במגוון תחומי התמחות, מחקר ועשייה, הרלוונטיים לסדר יום התקשורתי, במטרה להביא לנוכחות אזרחית מגוונת, עשירה ומייצגת לכלל האזרחים במדינה. המאגר נבנה תוך התאמה מרבית לצורכיהם של העוסקים בתקשורת, במטרה לספק מענה וכלי מקצועי שיסייע לקדם ייצוג הולם וסיקור הוגן של האזרחים הערבים בתקשורת העברית במיוחד. תחומי המומחיות במאגר כוללים עסקים, טכנולוגיה, מדע, כלכלה, בריאות, חינוך, יחסי חוץ ועוד. נושאים שבהם נדיר לשמוע קולות ערביים בתקשורת המיינסטרימית בישראל. אנו מאמינים כי יצירת שיח מגוון מסייעת להפחתת חוסר האמון בין שני העמים ותורמת לחברה סובלנית ובריאה יותר ועשוייה להשפיע לטובה על עתיד היחסים בין יהודים לערבים בישראל.

המאגר הינו יוזמה של ארגון אנו ובשיתוף עמותת סיכוי. מאגר A-List הינו חלק מפרויקט ייצוג הולם למיעוטים בתקשורת הישראלית, שיכלול גם סדנאות והכשרות ייחודיות לקהל המומחים, הן להקניית כלים לעבודה מול התקשורת והן בהופעה מול מצלמה.

LISTA

ליסטה הוא מאגר מקוון של מומחיות בנושאים מגוונים המיועד לשימושם של עיתונאיות ועיתונאים, מפיקות ומפיקים, עורכות ועורכים ומארגנות ומארגני כנסים. המאגר מתעדכן כל העת וכולל מומחיות בתחומי הביטחון, מדיניות החוץ, הבריאות, הכלכלה, הטכנולוגיה, המשפט, הדת ועוד, שבהם לא נשמעים מספיק קולותיהן של נשים.

כיום יש תת-ייצוג לנשים בתקשורת הישראלית, וגברים מופיעים בכלי התקשורת השונים לעתים קרובות הרבה יותר כמומחים, פרשנים, מרואיינים ודוברים. נשים מהוות 51% מהאוכלוסייה בישראל, אך מחקר של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו שפורסם במארס 2017 מצא כי 71% מהמומחים החיצוניים שרואיינו ב-2016 בערוצים 2 ו-10 היו גברים, לעומת 29% נשים. 64% מזמן המסך הכללי הוקדש לגברים לעומת 36% לנשים, ובתוכניות אקטואליה 77% מהנוכחים היו גברים לעומת 23% נשים. עוד נמצא כי נשים מופיעות לרוב בתקשורת בהקשר אישי, ובמידה פחותה בהקשר לאומי וציבורי.
מאגר המומחיות הוקם בניסיון לתת מענה לבעיה זו. התקשורת הממוסדת – הכתובה והמשודרת – היא אחד הכלים המרכזיים ביותר להשתתפות בדיונים המשפיעים על הציבוריות הישראלית. הגדלת מספר הנשים המופיעות במרחב זה – כך שיהיה שוויוני יותר ויבטא טוב יותר את המציאות בארץ ואת מגוון האוכלוסיות בה – חיונית לבריאות הדמוקרטיה והחברה.

ליסטה הוקם בשותפות על ידי תא העיתונאיות וארגון “אנו”.

IDEALIST

הזרם החרדי נעדר מהעין התקשורתית ומדיאלוג על נושאים הקשורים הן לקהילה החרדית והן לחברה בישראל בכלל. ממגוון סיבות (כולל מהטיות מחשבתיות ובידוד מרצון), הציבור הישראלי אינו שומע את קולם של החרדים ואינו יודע מה עמדתם על הנושאים הנ”ל. הציבור אינו מכיר, מבין לעומק או יכול להיות סובלני כלפי קהילה כה גדולה ומודרת. הוא נשאר עם דעות קדומות ואינו מודע להשפעה החיובית שיכולה להיות לקהילה הזו על החברה כולה. מה החרדים חושבים (כקבוצה וכיחידים) על נושאים הקשורים לבריאות, כלכלה, טכנולוגיה, מדע, חינוך, מדיניות חוץ ועוד?
יתרה מזאת, חרדים לעיתים מופלים לרעה בתקשורת ומוצגים באופן קיצוני ומקומם כ”עלוקות” ומשתמטים – מואשמים בבעיות חברתיות במדינה. לפי מחקר שערך עיתון “דה מרקר” בשנת 2011, האופן שבו נתפסים ומיוצגים החרדים בתקשורת הוא בדרך כלל כוללני, חד צדדי, מסעיר ולעגני. רוב הציבור בעל דעות שליליות על חברי הקהילה החרדית, רואים בהם: קהילה שאינה משלמת מיסים, אינה עובדת, אינה משרתת בצבא, קהילה שהשתלטה על תקציב המדינה ועל התמיכה הממשלתית. הסטריאוטיפים הללו מוטמעים כה עמוק בציבור הישראלי, עד שהתודעה הציבורית לא מאוזנת, מגוונת וריקה מנוכחות חרדים. כדי שהתקשורת בישראל תהיה מקצועית ומייצגת את המציאות בשטח, אמצעי התקשורת חייבים לעשות מאמץ גדול ולהכליל את הקול החרדי בשיח הציבורי.

Idealist הוא מאגר מקוון של מומחים ומומחיות חרדים המיועד לכלי התקשורת בישראל, במטרה להתגבר על חלק מהחסמים העומדים בפני ייצוג החברה החרדית בתקשורת הכללית.  המאגר כולל מיפוי מתעדכן ודינמי במגוון תחומי התמחות, מחקר ועשייה, הרלוונטיים לסדר יום התקשורתי, במטרה להביא לנוכחות אזרחית מגוונת, עשירה ומייצגת לכלל האזרחים במדינה.

Toplist

TOPLIST הוא מאגר מקוון של מומחים/ות ודוברים/ות ישראלים יוצאי אתיופיה בנושאי אקטואליה, כלכלה, רווחה, תרבות, אמנות, מדע, רפואה, היי טק ועוד מגוון נושאים רחב. המאגר מיועד לשימושם החופשי של נשות ואנשי תקשורת, עורכים, מפיקים ומארגני כנסים – במטרה להביא ישראלים יוצאי אתיופיה לקדמת הבמה התקשורתית  בשלל נושאים המעסיקים את החברה בישראל, להעשיר ולגוון את השיח הציבורי.

על פי מחקר שערכה חברת “יפעת מחקרי מדיה”, בני העדה האתיופית זוכים לייצוג חסר בתקשורת הישראלית, וגם כאשר הם מופיעים בה האירועים המרכזיים הם סוגיות הקשורות לפלילים ובני העדה מוצגים כאוכלוסייה מוחלשת או כקורבנות. רק 0.68% מכלל הדמויות שנראו או הוזכרו בתקשורת בתקופת המחקר היו יוצאי אתיופיה, בעוד חלקם באוכלוסייה הוא 1.67. לקריאה נוספת בכתבה שפורסמה ב- TheMarker לחצו כאן.

TOPLIST הוקם ביוזמת יחידת תיאום המאבק בגזענות של משרד המשפטים ועל ידי “אנו – עושים שינוי” על מנת להגביר את נוכחותם של יוצאי אתיופיה בכלי התקשורת הישראלית, כחלק ממסקנות ועדת פלמור למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה.  התקשורת היא אחד הכלים המרכזיים המשפיעים על הציבוריות הישראלית. ככל שמרחב זה יהיה מגוון ושוויוני יותר, התקשורת תבטא בצורה מיטבית את המציאות בארץ ואת מגוון האוכלוסיות בה.

חברי הצוות

ענת מופקדי

מנכ"לית אנו

ענת מופקדי

מנכ"לית אנו

יזמית ופעילה חברתית. הקימה וניהלה את מרכזי התעסוקה של משרד העבודה והרווחה מטעם ג'וינט ישראל. ממייסדי התנועה הירושלמית והמנכ"לית הראשונה. עבדה בכנסת ובממשלה במגוון תפקידי ניהול וייעוץ.

דוא"ל:

ניקול הוד

סמנכ"לית אנו (בחופשה לשנת לימודים בחו"ל)

ניקול הוד

סמנכ"לית אנו (בחופשה לשנת לימודים בחו"ל)

מתמחה בניהול מלכ"רים, תכנון אסטרטגי ופיתוח משאבים. למדה מדעי המדינה ויחב"ל ב-NYU. לניקול למעלה מעשור של ניסיון בעבודה במגזר השלישי בישראל, קולומביה וארצות הברית.

דוא"ל:

מלי שמאי

מנהלת כספים

מלי שמאי

מנהלת כספים
דוא"ל:

מירי פסטמן

מנהלת משרד

מירי פסטמן

מנהלת משרד
דוא"ל:

מייקל רפאל

מנהל קמפיין "אנשי הים התיכון"

מייקל רפאל

מנהל קמפיין "אנשי הים התיכון"

מארגן קהילתי וקמפיינר, ניהל קמפיינים בינלאומיים בנושאי סביבה, גזענות, סחר בבני אדם ועוד. ממייסדי "פעולה ירוקה"

דוא"ל:

מיטל בסון

דיגיטל וטכנולוגיה

מיטל בסון

דיגיטל וטכנולוגיה
דוא"ל:

לירון שהם

מנהלת תקשורת

לירון שהם

מנהלת תקשורת

עוסקת בדוברות ובניהול תוכן, בדגש על ארגוני מגזר שלישי. בעלת תואר ראשון במדע המדינה ומזרחנות וכן תעודת הוראה בחינוך מיוחד. בוגרת התכנית להנחיית קבוצות של אוניברסיטת תל אביב. 

דוא"ל:

ליאת גלנץ

רכזת הקואליציה לחינוך מלידה

ליאת גלנץ

רכזת הקואליציה לחינוך מלידה

מנהלת מעון בהכשרתה ובנשמתה.
בוגרת תואר ראשון לחינוך לגיל הרך במכללת ״אפרתה״.

דוא"ל:

יערה שילה

הקואליציה לחינוך מלידה

יערה שילה

הקואליציה לחינוך מלידה

מרצה במכללת אפרתה ומייסדת התוכנית לתואר ראשון למנהלות מעון.
בעלת תואר שני- מוסמך לגיל הרך מסלול מדיניות וניהול , בבה"ס לעבודה סוציאלית, האוניברסיטה העברית ירושלים. לומדת באוניברסיטת בן גוריון במסגרת השלמות למסלול דוקטורט

דוא"ל:

יעל לבנון

מנהלת פיתוח קהילה והדרכה

יעל לבנון

מנהלת פיתוח קהילה והדרכה

בוגרת לימודי תואר שני בסוציולוגיה ארגונית יישומית באוניברסיטת חיפה ולימודי הנחיית קבוצות באוניברסיטת בר אילן.
מתמחה בפיתוח קהילתי ומעורבות הציבור - בדגש על ממשקים טכנולוגיים. פעילה קהילתית בחיפה.  
דואל: [email protected]

 

דוא"ל:

יוני בלסבלג

מנהל דיגיטל וקשרי קהילה

יוני בלסבלג

מנהל דיגיטל וקשרי קהילה

פעיל חברתי ומתכנת. ממובילי קמפיין "יוצאים מהאדישות - יוצאים להצביע", "20 | 80 הגז שייך לציבור" והמחאה החברתית בירושלים. בעל תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במדעי המדינה

דוא"ל:

יהודה אייזיקוביץ

IDEALIST מאגר מומחים ודוברים חרדים

יהודה אייזיקוביץ

IDEALIST מאגר מומחים ודוברים חרדים

מקים ארגון CIC להכרת המגזר החרדי, מנהל פרויקט 'וידעת היום' לחיזוק הזהות היהודית ומשתתף קבוע במפגשי שיח חילונים-חרדים.

דוא"ל:

חני בריגע

קמפיינרית ורכזת קואליציות

חני בריגע

קמפיינרית ורכזת קואליציות
דוא"ל:

דניאל עמיר

רכז רשתות חברתיות

דניאל עמיר

רכז רשתות חברתיות

בן שירות לאומי, בוגר תיכון "בליך" במגמת מדעי הרפואה, אחראי על פעילות הארגון ברשתות החברתיות ועורך סרטונים ומאמרים; קומיקסאי חובב ובעל בלוג על סרטים וקולנוע.

דוא"ל:

דירקטוריון

צורי דבוש

יו"ר דירקטוריון

צורי דבוש

יו"ר דירקטוריון

יזם, מנחה, איש עסקים

בתיה קאלוש

חברת דירקטוריון

בתיה קאלוש

חברת דירקטוריון

נציגת קרנות יהודיות בישראל ויועצת לארגוני מגזר שלישי

אייל מלמד

חבר דירקטוריון

אייל מלמד

חבר דירקטוריון

יזם ישראלי. בעבר בכיר בשירותי הביטחון

יואב בן דרור

חבר דירקטוריון

יואב בן דרור

חבר דירקטוריון

סגן מנהל בחברת photoModex וחבר הנהלה במספר חברות ומוסדות אקדמיים בישראל

יואב שטרן

חבר דירקטוריון

יואב שטרן

חבר דירקטוריון

שותף בשוקן+. עיתונאי. פעיל חברתי.

קרן דהן

חברת דירקטוריון

קרן דהן

חברת דירקטוריון

יועצת אסטרטגית וארגונית

דו"חות שנתיים

דוחות שנתיים: 2015 | 2016 | 2017

רשימת התורמים של אנו, 2017