צבע: #c18845
תמונת רקע: Abstract

משאל עם לשינוי שיטת הממשל בישראל

שינוי שיטת הממשל בישראל היא הבסיס והתשתית לכל השינויים הציבוריים האחרים. כגון: תחבורה ציבורית, יוקר המחיה והדיור, הגנת הסביבה ועוד.
המטרה היא להפוך את הממשל בישראל ליציב יותר, פועל על פי האינטרסים של האזרחים, מקבל החלטות אוביקטיביות ולטווח ארוך, מצליח לבצע שינויים אמיתיים למען אזרחי המדינה ועוד.
מאז קום המדינה ניסו לשנות את שיטת הממשל ולא הצליחו. משאל עם הוא הדרך היחידה כדי לבצע שינוי גדול עם תועלת רחבה למדינה ולאזרחיה,  חייבים כח ציבורי גדול עם מספר מתגייסים רחב ביותר.
 

הנגשת לימודי הרפואה בישראל לכול

בישראל קיימת בעיה של מערכת קבלה מסובכת ומפותלת ללימודי הרפואה, התלויה במבחני אישיות שלא בהכרח קשורים ליכולתיו של הנבחן אלא גם למעמדו. כמובן שחייב להיות סינון כלשהו, אך בכל העולם קיים סינון מחמיר פחות ויוצאים ממערכות הבריאות שונות רופאים לא פחות טובים מכאן. כך יוצא שקבלה ללימודים אלו נשמרת רק ל-"עשירים", ולשאר נשמעים תירוצים כדוגמת: "למה לא תלמד בחו"ל?" ( כשהמחירים יכולים להגיע ל-100 אלף שקל בשנה), או "רק הטובים  ביותר צריכים ללמוד רפואה" ( האם זה באמת כך? האם אתם בוחנים את הרופא שלכם על מקצועיותו או על הציון שקיבל בפיסכומטרי?).

עוצרים את 'רפורמת' סיר הלחץ! מצילים את מערכת החינוך

משרד החינוך מקדם הצעת חוק שתפלה תלמידים עם מוגבלות שרוצים ללמוד בקהילה ובכך תדיר אותם ממנה ומהחברה בכלל.
אומנם הצעת החוק מתייחסת רק לילדים עם צרכים מיוחדים אבל למעשה מערכת החינוך כולה עתידה להיות מושפעת לרעה.
לאורך כל הדרך התנגדו להצעה הזו אלפי משפחות, אנשי מקצוע, ארגוני חברה אזרחית, מנהלים, מורים, אנשי אקדמיה ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - ולמרות זאת משרד החינוך פעל בנחישות רבה לאישורה בועדת החינוך של הכנסת.

עדכון - 10.7.2018: 

מפסיקים את ההתעמרות במבקשי המקלט!

רחוק מהעין, בלב שטח מסחרי בבני ברק, במתחם מגודר מוצבת לשכת ההגירה והאוכלוסין. למעלה מ- 35,000 מבקשי מקלט מכל רחבי ישראל נדרשים להגיע אל הלשכה הזו כל חודשיים - שלושה רק כדי להאריך את אשרת השהייה שלהם בישראל. הם חייבים, משום שבלי אשרת שהייה בתוקף הם לא יוכלו לעבוד, להתפרנס ולתמוך במשפחותיהם ובילדיהם הקטנים. 

כולנו שולחים מיילים לודורשות ודורשים – פיתחו עכשיו את 24 הלשכות ברחבי הארץ. די להתעללות במבקשי המקלט! 
שולחים מיילים לשר הפנים אריה דרעי, שלמה מור יוסף מנכ"ל רשות ההגירה והאוכלוסין ויוסף אדלשטיין- ראש מנהל אכיפה וזרים ברשות האוכלוסין וההגירה.

סכנת צוברי הגז- פצצה מתקתקת

אלפי בתים בישראל נמצאים בסכנה, יתכן שגם הבית שלך! 
עשרות אלפי צוברי גז מוטמנים ברחבי ישראל בלי פיקוח כמתחייב בתקן 158 ומבלי שהרשויות המקומיות ומשרד האנרגיה והתשתיות יודעות היכן הם. למרות דליפות הגז הרבות ומיכלי גז שהתפוצצו וגבו חיים ורכוש ולמרות דרישה של ועדת הכלכלה, חברות הגז מסרבות לחשוף את המידע.

דרישותינו:
- מיפוי צוברי הגז והעברת המידע לרשויות והגורמים הרלוונטיים. 
- פרסום כללי התנהגות בסמוך לצוברי הגז.
- אישור ורישוי כמתחייב בתקן.
- אישור בעלי הקרקע בו מוטמן הצובר.

החזירו את התחבורה הציבורית לציבור!

החל מיום חמישי 8.3.18 אי אפשר יהיה לשלם במזומן על התחבורה הציבורית בירושלים. ניתן יהיה לשלם רק במכונות כרטיסים (ברובן אפשרות לתשלום בכרטיס אשראי בלבד).
* האם יש מספיק מכונות כרטיסים פזורות ברחבי העיר? לא!
* האם ניתן לרכוש בהן כרטיס עם כל כרטיס רב-קו? גם לא! (רק ברב-קו עם צ'יפ)
* האם אפשרו לציבור להיערך ובאו לטובת קשישים ותלמידים? ממש לא!

עצומה- בוחרים רק ברשימה שווה!

בבחירות לרשויות המקומיות  אנו דורשות שיבוץ נשים במקומות ריאליים!

הייתם מאמינים/ות שבמדינת ישראל ב-2018, ב- 98 יישובים מתוך 257 יש  0 נשים ברשות!?
וקבלו עוד נתונים שערוריתיים:
אחוז הנשים המכהנות בראש רשות הוא - 2.3%- 6 נשים ב ל ב ד !
ויצוג הנשים במועצות הוא  רק  כ-14%
תרומתן של נשים בראשויות מקומיות, מייצרת רשות מקומית חזקה, אפקטיבית ושקופה יותר.

נשים מהוות כיום למעלה מ 51%  ולכן הן חייבות לשבת סביב שולחן קבלת ההחלטות -הזמן לשינוי הגיע!

בקצב הזה, לא נגיע לייצוג שווה, גם בעוד 100 שנה!

רמת שרונים בעד קליטת מבקשי מקלט

אנו, תושבי רמת השרון, מכירים במצוקה שנוצרה בשכונות דרום תל אביב בעקבות ריכוז אוכלוסיית מבקשי המקלט שם. אנחנו מאמינים שגירוש לסכנת מוות הוא לא פתרון, אלא פיזור האוכלוסייה ברחבי הארץ. אם כל רשות חזקה תקלוט כמה מאות מבקשי מקלט, כל עיר תתחלק בנטל לא גדול, אבל תהיה חלק מפתרון שיציל חיי אדם.
רשויות אחרות כבר הצהירו שהן מוכנות לכך. יש לנו הזדמנות להיות חלק ממהלך מוסרי שיציל אנשים מסכנת מוות - הצטרפו לקריאה לראש העיר להצהיר על נכונות לקליטת 500 מבקשי מקלט. שלחו מכתב עכשיו ושתפו! 

עמודים