צבע: #86c672
תמונת רקע: יוקר המחיה והדיור

רוכבים וחיים

ברוב הערים בישראל אין תשתית בטוחה לרכיבה ולכן מאות אלפי רוכבים מסכנים את חייהם מדי יום ברכיבה על הכביש, או מסכנים את הולכי הרגל (ואת עצמם) ברכיבה על המדרכה.
הרשויות אמנם לא נותנות מענה לגידול במספר הרוכבים אך אינם אדישות ואוכפות במרץ את החוק היבש המחייב רוכבי אופניי לרכב על שבילי אופניים כשיש וכשאין (בדרך כלל אין) על הכביש.
אנחנו מזמינים אתכם לסייע לנו לשכנע את שר האוצר להסיר את התנגדותו להצעת חוק המחייבת את העיריות לבחון היכן ואיך לייצר פתרונות בטוחים לרוכבי האופניים, המופרדים מתנועת הולכי הרגל וכך לתרום לבטיחות בדרכים ואיכות החיים של כולנו.

אל תבנו עלינו- דורשים התחדשות עירונית אחראית וצודקת בקטמונים!

 על פי תכנית האב קטמונים ח' ט' ותוכנית המתאר המפורטת, 'מתחם אגד' בצומת פת נקבע לשמש כקרקע משלימה למתחמי התחדשות עירונית בשכונה אשר אינם כלכליים. אולם, כיום קרקע זו אשר הובטחה בעשרות שיתופי ציבור, מקודמת כקרקע יזמית ללא התייחסות מחייבת לכך ש'מתחם אגד' אכן ישמש כקרקע משלימה. 28 בניינים בשכונה לא יוכלו לצאת לפרוקיט פינוי בינוי ללא קרקע זו. בניינים אלו הינם בניינים ישנים בעלי תשתיות מתפרקות וזקוקים לטיפול דחוף! אנו דורשים לקבוע את מתחם אגד כקרקע משלימה לשכונת הקטמונים ולפתוח דיון באשר לאופן שבו יתוכנן השטח באופן מייטיב עם צורכי השכונה.

 

לא מפקירים את הפנסיות בידי תשובה!

בשנת 2012 ביצעה חברת דלק נדל"ן, חברת נדל"ן ממונפת בשליטתו של מר יצחק תשובה, הסדר חוב שכלל 'תספורת', בהיקף של כ- 2.15 מיליארד ₪ מכספי הציבור – הכסף של כולנו.
על אף שגשוג עסקיו הפרטיים ורווחי העתק בחברת דלק שבשליטתו, על אף מציאת תגליות הגז, שהניבו מאות מיליוני שקלים לכיסו הפרטי – מר תשובה עדיין לא השלים את מלוא התחייבויותיו לציבור בהסדר החוב (חובה של חברת 'אפריל' בהיקף של כ- 278.7 מ' ש"ח).   
כל זה לא מפריע למר יצחק תשובה לבקש שוב הלוואות מקרנות הפנסיה שלנו למימון עסקי הנדל"ן הממונפים שלו בחו"ל. שוב פעם נדל"ן! שוב פעם ממונף! שוב פעם בחו"ל!

תושבים עושים עיר - שבוע המעורבות בתל אביב

"אנו" שמחים להיות שותפים בארגון "שבוע מעורבות תושבים" בתל אביב-יפו שיתקיים בין התאריכים 24-31.12.2017

שבוע המעורבות נולד במטרה להעניק השראה ולתת כלים פרקטיים לתושבי העיר שמעוניינים להוביל שינוי במגוון נושאים שחשובים להם או מפריעים  להם, כאשר חלק מהאירועים נוצרו ביוזמת תושבים או ארגונים מהחברה האזרחית.

במהלך השבוע יתקיימו עשרות פעילויות בכל רחבי העיר, סדנאות, הרצאות, הפעלות ופורומים פתוחים שיאפשרו לתושבי העיר לקחת חלק בעשייה החברתית, להשפיע דרך מעורבות והתנדבות ולהיחשף לפרויקטים מגוונים לשיפור חיי התושבים.

אל תדחו את הקמת היחידה לחקירת תאונות בנייה ל-2019!

כמעט כל יום מדווחת תאונה קטלנית באתרי בניין, אבל שרי הממשלה והמשטרה עסוקים בריבים ביניהם על תקציב, והחליטו לדחות את הקמת היחידה לחקירת תאונות בנייה ל-2019 (לי ירון, הארץ).

עלות הקמת היחידה מוערכת בעשרה מיליון שקלים, לעומת 4.7 מיליארד שקלים שהמדינה שילמה לנפגעי תאונות עבודה רק ב-2016 (!)
הצטרפו למכתב אל שר האוצר כחלון, שר העבודה כץ, השר לביטחון פנים ארדן ומפכ"ל המשטרה אלשיך - בזמן שאתם רבים, אנשים מתים! פעלו להקמת יחידה משטרתית לחקירת תאונות בניין עכשיו!

דורשים רכבת מהירה לישובי הדרום - 50 דקות פחות!

בזכותכם - ניצחנו! בקרוב נהנה מ-6 רכבות מהירות ביום! 
החל מיום א' 14.1.18 יתווספו שתי רכבות מהירות לכל כיוון (בנוסף לאחת הנוכחית):
- רכבת היוצאת מתחנת ב"ש מרכז לכיוון תל אביב ב06:19
- רכבת היוצאת מתחנת ב"ש מרכז לכיוון תל אביב ב07:19
- רכבת היוצאת מתחנת הוד השרון לכיוון הדרום ב16:38
- רכבת היוצאת מתחנת הוד השרון לכיוון הדרום ב17:38

קואופרטיב בשותף

קואופרטיב צרכנות שמקצר את הטווח בין הספק ללקוח, ובכך מביא לצרכנות הוגנת וזולה יותר. ממוקמים בבניין כלל. קהילה.

קואופרטיב בגבעה

קואופרטיב בגבעה קיים מאז יוני 2016, מונה כיום 44 חברות וחברים, תושבים וסטודנטים בגבעה הצרפתית והסביבה. הקואופרטיב מפעיל מכולת קואופרטיבית הפועלת יומיים בשבוע ומוכרת מוצרי מכולת ויד שנייה.

עמודים