צבע: #f05c8e
תמונת רקע: Abstract

חינוך מלידה

כיום, ילדי ישראל בגילאי לידה עד 3 - נמצאים בסכנה אמיתית. 

רק 23% מהם נמצאים במסגרות באחריותו של משרד הרווחה ואילו כל היתר- נמצאים במסגרות שאינן מפוקחות.
"חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות" הוא חוק שיחייב כל מסגרת שבה נמצאים חמישה ילדים ומעלה בגילאי לידה עד 3.

אפשרו ללהקת שלוה להשתתף באירווזיון!

להקת שלוה שוקלת לפרוש מהתוכנית "הכוכב הבא", לאור העובדה שאם ינצחו וייבחרו לייצג את ישראל באירוויזיון, הם יצטרכו להופיע ביום שישי בערב בחזרה הגנרלית המצולמת, בעוד מס' מחבריה שומרי שבת.
יש פתרונות, והכל תלוי באיגוד השידור האירופי, שיכול להתגמש ולמצוא פתרון שימנע מחברי להקת שלוה לחלל את השבת במידה וייבחרו לייצג את ישראל.
מדובר בזכות בסיסית של אנשים לפעול על פי אמונתם וצו מצפונם.
גם אתם/ן יכולים/ות לפעול: הצטרפו עכשיו למכתב לחברי איגוד השידור האירופי בבקשה למצוא פתרון!

קרדיט לתמונה: קשת וטדי הפקות

רוכבים וחיים

ברוב הערים בישראל אין תשתית בטוחה לרכיבה ולכן מאות אלפי רוכבים מסכנים את חייהם מדי יום ברכיבה על הכביש, או מסכנים את הולכי הרגל (ואת עצמם) ברכיבה על המדרכה.
הרשויות אמנם לא נותנות מענה לגידול במספר הרוכבים אך אינם אדישות ואוכפות במרץ את החוק היבש המחייב רוכבי אופניי לרכב על שבילי אופניים כשיש וכשאין (בדרך כלל אין) על הכביש.
אנחנו מזמינים אתכם לסייע לנו לשכנע את שר האוצר להסיר את התנגדותו להצעת חוק המחייבת את העיריות לבחון היכן ואיך לייצר פתרונות בטוחים לרוכבי האופניים, המופרדים מתנועת הולכי הרגל וכך לתרום לבטיחות בדרכים ואיכות החיים של כולנו.

אל תבנו עלינו- דורשים התחדשות עירונית אחראית וצודקת בקטמונים!

 על פי תכנית האב קטמונים ח' ט' ותוכנית המתאר המפורטת, 'מתחם אגד' בצומת פת נקבע לשמש כקרקע משלימה למתחמי התחדשות עירונית בשכונה אשר אינם כלכליים. אולם, כיום קרקע זו אשר הובטחה בעשרות שיתופי ציבור, מקודמת כקרקע יזמית ללא התייחסות מחייבת לכך ש'מתחם אגד' אכן ישמש כקרקע משלימה. 28 בניינים בשכונה לא יוכלו לצאת לפרוקיט פינוי בינוי ללא קרקע זו. בניינים אלו הינם בניינים ישנים בעלי תשתיות מתפרקות וזקוקים לטיפול דחוף! אנו דורשים לקבוע את מתחם אגד כקרקע משלימה לשכונת הקטמונים ולפתוח דיון באשר לאופן שבו יתוכנן השטח באופן מייטיב עם צורכי השכונה.

 

הנגשת לימודי הרפואה בישראל לכול

בישראל קיימת בעיה של מערכת קבלה מסובכת ומפותלת ללימודי הרפואה, התלויה במבחני אישיות שלא בהכרח קשורים ליכולתיו של הנבחן אלא גם למעמדו. כמובן שחייב להיות סינון כלשהו, אך בכל העולם קיים סינון מחמיר פחות ויוצאים ממערכות הבריאות שונות רופאים לא פחות טובים מכאן. כך יוצא שקבלה ללימודים אלו נשמרת רק ל-"עשירים", ולשאר נשמעים תירוצים כדוגמת: "למה לא תלמד בחו"ל?" ( כשהמחירים יכולים להגיע ל-100 אלף שקל בשנה), או "רק הטובים  ביותר צריכים ללמוד רפואה" ( האם זה באמת כך? האם אתם בוחנים את הרופא שלכם על מקצועיותו או על הציון שקיבל בפיסכומטרי?).

לא מפקירים את הפנסיות בידי תשובה!

בשנת 2012 ביצעה חברת דלק נדל"ן, חברת נדל"ן ממונפת בשליטתו של מר יצחק תשובה, הסדר חוב שכלל 'תספורת', בהיקף של כ- 2.15 מיליארד ₪ מכספי הציבור – הכסף של כולנו.
על אף שגשוג עסקיו הפרטיים ורווחי העתק בחברת דלק שבשליטתו, על אף מציאת תגליות הגז, שהניבו מאות מיליוני שקלים לכיסו הפרטי – מר תשובה עדיין לא השלים את מלוא התחייבויותיו לציבור בהסדר החוב (חובה של חברת 'אפריל' בהיקף של כ- 278.7 מ' ש"ח).   
כל זה לא מפריע למר יצחק תשובה לבקש שוב הלוואות מקרנות הפנסיה שלנו למימון עסקי הנדל"ן הממונפים שלו בחו"ל. שוב פעם נדל"ן! שוב פעם ממונף! שוב פעם בחו"ל!

עוצרים את 'רפורמת' סיר הלחץ! מצילים את מערכת החינוך

משרד החינוך מקדם הצעת חוק שתפלה תלמידים עם מוגבלות שרוצים ללמוד בקהילה ובכך תדיר אותם ממנה ומהחברה בכלל.
אומנם הצעת החוק מתייחסת רק לילדים עם צרכים מיוחדים אבל למעשה מערכת החינוך כולה עתידה להיות מושפעת לרעה.
לאורך כל הדרך התנגדו להצעה הזו אלפי משפחות, אנשי מקצוע, ארגוני חברה אזרחית, מנהלים, מורים, אנשי אקדמיה ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - ולמרות זאת משרד החינוך פעל בנחישות רבה לאישורה בועדת החינוך של הכנסת.

עדכון - 10.7.2018: 

הכרה ביהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה

אנו ועד הפעולה, מבקשים לתקן את העוול ההיסטורי, ואת האפליה בין יהודי ליהודי, ולהוסיף סעיף לחוק יד ושם שבו יוזכרו ויוכרו אותם גיבורים יהודים שלא זכו עד היום לאזכור פעילות הצלתם בחוק. אנו מבקשים שלסעיף 1 לחוק, סעיף קטן (10), יתווסף המשפט- "וליהודים ששמו נפשם בכפם, להצלת בני עמם".

עם שאינו מכיר את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל (יגאל אלון)
אנחנו ועד הפעולה להכללתם בחוק של יהודים שהצילו יהודים בשואה ובשמם של יהודי ישראל והעולם, מבקשים את חתימתכם על עצומה זו כאות הזדהות עם מאבקינו לתיקון החוק.  
 

רכבת בעמק - מעבירים את הרכבת הקלה בעמק רפאים

מעבר הרכבת הקלה בירושלים בעמק רפאים תשדרג את הרחוב, תפחית את זיהום האוויר ותנגיש את העסקים ומוסדות הציבור לכלל הציבור.
המתנגדים לתוכנית מפעילים לחצים כבדים על מנת לשמר את המצב הקיים ברחוב, ודוחפים לשלוח את הרכבת במעקף דרך תלפיות או בתוואי שיפגע קשות בפארק המסילה האהוב.
ביחד נפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות ונבהיר: הציבור הירושלמי לא ייתן לפגוע בפארק המסילה! רכבת קלה - רק בעמק רפאים!

עמודים