מנעו את סגירת מפעל נגב קרמיקה!

הבוקר קיבלו כל עובדי נגב קרמיקה בירוחם את ההזמנות לשימוע שיערך ב- 14/12. זאת על פי החלטת בית המשפט מאתמול שמאפשרת להנהלה לפטר את העובדים ולסגור את המפעל.
העובדים מנהלים מאבק כבר למעלה מחודש ומסרבים לקבל את רוע הגזירה. אנחנו יכולים לעזור להם.
 140 עובדים עומדים להיות מפוטרים!
שלחו עכשיו קריאה אישית לשרי הממשלה, חברי הכנסת וראשי הרשויות - בתביעה לא להפקיר את העובדים - מנעו את סגירת מפעל נגב קרמיקה!

מחזירים את גואטה!

חבר הכנסת יגאל גאוטה הגיש מכתב התפטרות היום בבוקר, אבל עוד יש לנו הזדמנות לתקן את הפרשה הנוראית הזאת. חה"כ גואטה רצה לשמוח עם משפחתו ובגלל לחצים מגורמים קיצוניים נאלץ להתפטר. זה לא צריך להסתיים ככה. אנחנו לא מוכנים לקבל מציאות בה אדם צריך לבחור בין משפחתו לעבודתו. יגאל גואטה צריך את התמיכה שלנו. חתמו על העצומה- כולנו יחד משפחה אחת!

לא לשכונה לאלפיון העליון בליפתא - כן לאתר מורשת, טבע ונוף תרבות

הכפר ליפתא בכניסה לירושלים הוא האתר השלם השמור ביותר באזורנו של מכלול התיישבותי המשקף את התפתחות החקלאות, הארכיטקטורה, והתרבות המקומית לאורך אלפי שנות היסטוריה. זהו השריד היחיד אשר "קפא בזמן" ונשאר בשלמות יוצאת דופן, של תרבות אדריכלית וחקלאית שהיתה נפוצה במזרח התיכון במשך אלפי שנים אך נהרסה כליל ב 1948 (בישראל) או עברה מודרניזציה והתפתחות ולכן איבדה כל מאפיין תרבותי-היסטורי עתיק (בישראל ובמדינות השכנות). ליפתא כיום הוא חלק חשוב מטבעת השטחים הפתוחים שסביב ירושלים, ובזכות מיקומו המרכזי של הכפר בכניסה לעיר, מהווה ריאה ירוקה נגישה במיוחד ואבן שואבת לאוכלוסיות מגוונות ולמטיילים רבים.

מצילים את הרפורמה בבנקים

הרפורמה בבנקים אמורה להשפיע על יוקר המחיה פי כמה מאשר הרפורמה בסלולר. ועדה ממשלתית הראתה שהבנקים בישראל הם לא תחרותיים ושאת המחיר משלמים אנחנו האזרחים והעסקים הקטנים (שמגלגלים את המחיר עלינו הצרכנים).
50 שנה לא הוקם פה בישראל בנק חדש והריכוזיות בבנקים חוגגת על חשבוננו.

זה לא כסף קטן- אלו 5000 ש"ח לשנה למשפחה!

הארגונים החברתיים נלחמו בכנסת נגד עשרות לוביסטים של הבנקים והצליחו להכניס את הרפורמה בבנקאות לחוק, אבל מאז שהחוק עבר לא קורה דבר.

ביום שישי התפרסמה עלינו כתבה בידיעות נתניה

רמי קוביג'רו יו"ר ועד ההורים בבית הספר יובלים מסכם  :

תלמידים דורשים שינוי 
במערך ההסעות לבתי הספר התיכונים ...
תוך פחות מ24 שעות חתמו 228 תלמידים והורים 
אונ צריכים את עזרתכם להגיע לכל התלמידים וההורים שלהם ב
@ עודד, שגדל והבעיות השנה מחרידות !!!
@ רבין הדסים ....שמגיעה להם לפחות שנה אחרונה של הסעות 
נורמאליות
@ הרצוג שהבוגרים שלו שנה הבאה יעמדו בפני אותה בעיה
http://anu.org.il/campsite/4414

נאבקים בשריפות הפסולת הפיראטיות

מאות אלפי תושבים במדינת ישראל נחשפים מדי יום ויום לזיהום אוויר חמור כתוצאה משריפות פסולת באתרים פיראטיים משני עברי הקו הירוק. הפסולת שנשרפת מגוונת: ביתית, חקלאית, אלקטרונית ותעשייתית. השריפות משחררות לאוויר חומרים רעילים: גומי, ניילונים, דלקים, צבע, אזבסט, חומרי הדברה ועוד. הן פוגעות באיכות החיים וגורמות לקשיי נשימה, צריבות בעיניים וגירויים בעור. חלק מהחומרים שמועלים באש ידועים כמסרטנים וכגורמים נזקים בלתי הפיכים למערכת הנשימה, והשפעתם ארוכת טווח.
למרות שהתופעה ידועה ומוכרת זה שנים, המדינה מתעלמת ממנה ואינה פועלת כנגדה.

הרשמה למעונות היום, בכל השפות - לכל המשפחות - التسجيل للحضانات اليومية، بجميع اللغات – ولجميع العائلات

חתמו ושתפו!
ביוזמת שר העבודה והרווחה פותחה אפליקציה חדשה לרישום, מעקב וקבלת פרטים לגבי הרשמה למעונות היום המפוקחים. ביולי 2016 הושקה האפליקציה החשובה על ידי אגף מעונות היום במשרד הכלכלה והתעשייה.
האפליקציה שפותחה בסיוע מטה ישראל דיגיטלית ניתנת להתקנה במכשירי אנדרואיד ואפל ועושה שירות מצוין להורים.
انضموا !

עמודים