עוצרים את התרגיל המלוכלך של אי.די.בי

הצטרפו לתמיכה!

קונצרן אי.די.בי בראשותו של הטייקון אדוארדו אלשטיין ובהובלתה של יועצת רוה"מ לשעבר, פרח לרנר, הולך לממן עסקה פיקטיבית לעקיפת חוק הריכוזיות מכספי הפנסיה של כולנו. 
בואו נראה שהציבור לא פראייר ולא שותק יותר על קשרי הון-שלטון שפוגעים בו, עיזרו לנו לעצור את התרגיל המלוכלך הזה!

81.70%

הצטרפו עד כה 817 - עזרו לנו להגיע ל-1,000 !

בשבועות הקרובים יצטרכו מנהלי המוסדיים (אלו שמנהלים לכם את כספי הפנסיה וקופות הגמל) להחליט האם לאשר את ה"עסקה"  של אי.די.בי פיתוח . עזרו לנו להפעיל עליהם לחץ להתנגד לעסקה!
רוצים להבין קצת יותר את הרקע ואיך עובדים קשרי הון שלטון בישראל? מוזמנים/ות לגלול מתחת למייל

ההודעה שתישלח
ההודעה שתשלח ממך למקבלי ההחלטות. מומלץ לשנות את ההודעה כדי שתהיה אישית יותר
אז כך עובדים קשרי הון שלטון...

חוק הריכוזיות, שחוקק ב-2013, קבע באופן חד משמעי שיש לפרק את הפירמידות: מבנה כלכלי של חברות, המאפשר לבעל הון שמביא מעט מאוד כסף מהבית ומחזיק בחלק קטן בלבד של אחוזים בחברה, לשלוט על ה-מ-ו-ן כסף של הציבור ולעשות בו כרצונו.
למרות שהיו להם ארבע שנים תמימות להיערך, הודיעה לאחרונה אי.די.בי, שהיא כמובן פירמידה הנשלטת על ידי אדוארדו אלשטיין, כי היא בעצם לא יכולה לעמוד בחוק. כדי לא לספוג את הסנקציה שקובע החוק, עשתה תרגיל מלוכלך, המנצל ניסוח לא חד משמעי של סעיף בחוק, למרות שהוא מנוגד לחלוטין לתכלית החוק ומהותו.
למרות ששורה של אנשי מקצוע זיהו את הספין וקבעו כי יש לעצור אותו באמצעות תיקון הפירצה בחוק, החליטה שרת המשפטים להיענות ליו"ר רשות ניירות הערך, שביקש לאפשר זאת.
באופן לא מפתיע, מי שהובילה את המהלך היא הרכש החדש של אי.די.בי, יועצת רוה"מ לשעבר, פרח לרנר (גגלו, גגלו), שמונתה לאחרונה לתפקיד סמנכ"ל רגולציה עסקית.
כך עובדים קשרי ההון-שלטון: שוכרים מישהו ממש מקושר מהשלטון, והוא מתרגם לך את הקשרים והידע שלו להון של מיליונים, על חשבון האינטרס של הציבור הרחב.

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים:

שתפו -

שתפו -