אאוטסיידרס

הצטרפו לתמיכה!

אסתר ואחיה נולדו בישראל,  לאמא אשר היגרה לישראל מניגריה, בשל ייאוש אמם חזרה לניגריה ולקחה את אסתר ואחיה איתה. היום כשלוש שנים אחרי,אסתר ואחיה מרגישים נטושים. בלי יכולת ללמוד ובלי מגורים ראויים, ואף חיו תקופה מסויימת ברחוב. לאסתר ומשפחתה יש חלום, לחזור לישראל. למרות שגם לפה לא הרגישו ממש שייכים.
אסתר ואחיה מרגישים מחוברים לתרבות היהודית, בעיר שבה הם מתגוררים יש בית כנסת והם לא מפספסים אף הזדמנות ללכת לשם ובנוסף הם חוגגים את חגי היהדות.
בסוף אחרי הרבה מאמצים אסתר מצליחה לעלות לישראל , אבל ללא משפחתה.
סיפורה של אסתר ומשפחתה מוצג בסרט The Essien Children
שיצרו יקי איילון ו רן מנדלסון. 
הסרט נוצר כחלק מפרוייקט out of place שמטרתו ליצור סרטים דוקומנטרים, אשר ישפיעו על החברה בעזרת כוחו של המסך. היוזמים של הפרוייקט, קרן גשר לקולנוע רצו ליצור קולנוע רב תרבותי שיעזור לטפח הבנה הדדית ותחושה של דו-קיום וסובלנות.

הפרוייקט יצר שיתוף פעולה ייחודי בין יוצרים ישראלים וגרמנים.ליוצרים ניתנה ההזדמנות ליצור סרטים בעלי תוכן ייחודי אשר מועשר בערכים חשובים. הסרטים השמיעו את קולם של האנשים השקופים בחברה. בפרוייקט לקחו חלק 20 יוצרים ישראלים וגרמנים, אשר השתתפו בקורס שנתן להם כלים רבים וליווה אותם בתהליך עשיית הסרט, בנוסף היוצרים למדו ועסקו בעשייה חברתית .כל 10 הסרטים שנוצרו במהלך הפרוייקט הוקרנו בפסטיבלים בינלאומיים אשר התקיימו בישראל ובברלין

      דף פייסבוק -OUT OF PLACE

 דף הסרט  -The Essien Children
                    

 

0.00%

0 כבר חתמו. עזרו לנו להגיע ל- 200!

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים:

שתפו -

שתפו -