האנשים השקופים

הצטרפו לתמיכה!

בוודאי נתקלתם פעם באיש שגרף עלים בשכונה שבה אתם גרים או שניקה את השולחן שישבתם מסביבו במסעדה .
נתקלתם זו היא מילה גדולה, כי הרי אלו אנשים שקופים ,לרוב אנחנו חולפים על פניהם כאילו לא היו בני אדם ,אלא סתם אנשים שנמצאים בסביבה ומשרתים  אותנו.

סינטיה היא אחת כזו ,שקופה. היא הגיעה לישראל  מקונגו אחרי שנרדפה על ידי המשטר שאליו התנגדה ,נכנסה להריון כתוצאה מאונס ,ובעיקר חייה מאוד לא קלים.
היא בעלת תואר ראשון במדעי המחשב , אך כיום היא עובדת כשוטפת כלים במלון הילטון בתל אביב  ואם תשאלו אותה מה היא יכולה לעשות כל היום ללא הפסקה , היא תענה פשוט לרקוד.     
סינטיה מככבת בסרט  HILTON GROUND FLOOR  שיצרו אור סיני ויעל יקירביץ.
הסרט נוצר כחלק מפרוייקט  out of place שמטרתו ליצור סרטים דוקומנטרים ,אשר ישפיעו על החברה בעזרת כוחו של המסך . היוזמים של הפרוייקט, קרן גשר לקולנוע רצו ליצור קולנוע רב תרבותי שיעזור לטפח הבנה הדדית ותחושה של דו-קיום וסובלנות .

הפרוייקט יצר שיתוף פעולה ייחודי בין יוצרים ישראלים וגרמנים.ליוצרים ניתנה ההזדמנות ליצור סרטים בעלי תוכן ייחודי אשר מועשר בערכים חשובים. הסרטים השמיעו את קולם של האנשים השקופים בחברה. בפרוייקט לקחו חלק 20 יוצרים ישראלים וגרמנים, אשר השתתפו בקורס שנתן להם כלים רבים וליווה אותם בתהליך עשיית הסרט, בנוסף היוצרים למדו ועסקו בעשייה חברתית .כל 10 הסרטים שנוצרו במהלך הפרוייקט הוקרנו בפסטיבלים בינלאומיים אשר התקיימו בישראל ובברלין

    פייסבוק - OUT OF PLACE       
 
האתר של הסרט  -HILTON GROUND FLOOR

,

תודה שהצטרפת! נשמח לעוד צעד אחד קטן, שיעזור להביא את המאבק לעוד א/נשים:

שתפו -

שתפו -