איש מחזיק כלב
מצילים את עמותת "חבר"

הצטרפו לתמיכה!

הצילו את עמותת חבר!  כבר למעלה מעשרים שנים שעמותת "חבר למען הכלבים, החתולים וחיות אחרות" (ע.ר.) מצילה כלבים נטושים, נכים ופצועים שעברו חיי גיהנום, וכאלה שסתם איש לא רצה והם התגלגלו לכלביות העירוניות שם ציפו להמתה. אנו מצילים עשרות ואף מאות כלבים  ולעולם, לעולם לא ממיתים כלב שהגיע לשערינו.
לפני כשנתיים וחצי עברה העמותה לפעול על שטח חקלאי במושב בית יהושע, שנתרם לצורך זה על ידי בעל האדמה.
המדינה לא מוכנה להכיר בהצלת בעלי חיים כפעילות חקלאית מכיוון שהם לא גידול למזון. למרות  שרשות מקרקעי ישראל, החליטה שגידול בעלי חיים לא למטרות מזון יחשב כחקלאות, המדינה תובעת את העמותה על שימוש לא חקלאי בקרקע ומנסה לפנות אותה מהמקום. ישנן עמותות נוספות שנמצאות על קרקע חקלאית וצפויות כמונו להיות מפונות.
רמ''י (רשות מקרקעי ישראל) מנסה להגדיר את עמותת "חבר" כפנסיון, אבל העמותה היא מקלט.  זוהי הגדרה אוניברסאלית למקומות מהסוג של "חבר" , shelter ומקלטים הם לא פנסיונים ולא בתי מלון. הפעילות להצלת כלבים ובעלי חיים איננה יכולה להיעשות באזור תעשייה , לא באזור מסחרי ובודאי שלא באזור מגורים. שטח חקלאי רחוק מישוב הוא המקום האידיאלי מבחינת רעש סביבתי וריח של בעלי חיים.
העמותה עומדת כרגע בפני גירוש מהשטח, מבלי שהמדינה מציעה במקומו פתרון מלבד המתה שרירותית של כלבים ברשויות. אנו זקוקים לעזרתכם כדי שנוכל להמשיך להציל כלבים מחיי סבל ואומללות וממוות בטרם עת.
 

78.00%

1,560 כבר חתמו. עזרו לנו להגיע ל- 2,000!

מפת הארגונים הפועלים למען בעלי החיים בישראל

                                             

    

,

עמותת חבר - סרטון שנתי 2015

שתפו -

שתפו -